Filma me titra shqip

42 (2013)

Year : 2013 Director : Brian Helgeland Running Time : 128 Genre : , ,
Movie review score
5/5

“42” tregon historinë e dy burrave – të madhit Jackie Robinson dhe menaxherit të përgjithshëm legjendar të Brooklyn Dodgers, Branch Rickey, trimëria e të cilëve përballë paragjykimit ndryshoi botën duke ndryshuar lojën e bejzbollit. Në 1947, Branch Rickey (Harrison Ford) e sfidoi historinë kur nënshkroi Jackie Robinson (Chadwick Boseman) në skuadër, duke thyer linjën famëkeqe të ngjyrës së lëkurës në Ligën e Madhe të Bejzbollit.

SHIKO FILMIN
SOCKSHARE
PUTLOCKER
NOSVIDEO
NOVAMOV
VIDEOVEED

SHKARKO FILMIN
NOSUPLOAD
UPTOBOX

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply