Filma me titra shqip

Argo (2012)

Year : 2012 Director : Ben Affleck Running Time : 120 Genre : , ,
Movie review score
5/5

Ne 4 nentor 1979, ndersa revolucioni Iranian kishte arritur majat, nje grup militaresh hyn me force ne ambasaden Amerikane ne Teherean dhe merr peng 52 persona. Ne mes te kaosit 6 amerikane arrijne te arratisen dhe strehoen te shtepia e ambasadorit Kanadez. Duke ditur qe eshte thjesht ceshtje kohe qe 6 amerikanet e arratisur te gjenden dhe ndoshta te vriten nga militaret, Toni Mendez, nje agjent i CIA i specializuar ne aksione inflirtimi ve ne jete nje plan te rrezikshem per ti larguar nga vendi. Nje plan aq i papare saqe mund te ndodhe vetem neper filma…

Argo (2012)
A dramatization of the 1980 joint CIA-Canadian secret operation to extract six fugitive American diplomatic personnel out of revolutionary Iran.


SHIKO FILMIN

NOSVIDEO
NOWVIDEO
SOCKSHARE

SHKARKO FILMIN
NOSUPLOAD

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply