Filma me titra shqip

Beasts of the Southern Wild (2012)

Year : 2012 Director : Benh Zeitlin Running Time : 93 Genre : ,
Movie review score
5/5

Bathtubë është një ishull fantastik në brigjet e Luzianas në të cilin jetojnë një shoqëri ndoshta e izoluar njerëzish. Atje foshnjet nuk kanë karroca, festat nuk vijnë një herë në vit dhe banorët e atjeshëm jetojnë të ndarë nga bota, duke patur kontakt të përditshëm natyrën. Gjashtëvjeçarja Hushpuppy jeton në kasollen e saj, pranë kasolles së babait të sai Wink. Kur ai do të sëmuret nga një sëmundje misterioze dhe një shtërngatë tropikale do të përmbysë ishullin, Hushpuppy duke u munduar tu japë një shpjegim ngjarjeve të fundit, ndërton me fantazinë e sajë një botë paralele…

Beasts of the Southern Wild (2012)
Faced with both her hot-tempered father’s fading health and melting ice-caps that flood her ramshackle bayou community and unleash ancient aurochs, six-year-old Hushpuppy must learn the ways of courage and love.

SHIKO FILMIN
PUTLOCKER
SOCKSHARE
VIDBULL
NOVAMOV
FILEBOX

SHKARKO FILMIN
UPLOADED
UPLOADIC
DEPOSITFILES

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply