Filma me titra shqip

Daawat-e-Ishq (2014)

Year : 2014 Director : Habib Faisal Running Time : 118 minuta Genre : , , ,
Movie review score
5/5

Gulrez (Parineeti Chopra) jeton ne nje lagje te mbipopulluar te Hyderabad dhe punon si shitese kepucesh. Endra e saj eshte te martohet me nje person qe flet anglish rrjedhshem por babai i saj i prezanton vetem djem te cilet kerkojne para qe te martohen. Te zhgenjyer babai dhe e bija thurrin nje plan per te filmuar djemte ne momentin qe kerkojne parate dhe tu bejne presion se do i denoncojne , duke u marre parate. Ato shkojne ne Lacknow per te vene ne zbatim planin e tyre por gjerat marrin nje kthese kur Gulurez bie ne dashuri me personin te cilit donte ti merrte parate.

Shiko Filmin:

VidTo
NosVideo

Shkarko Filmin:

Uptobox
Nosupload

 

Leave a Reply