Filma me titra shqip

Enclave (2015)

Year : 2015 Director : Goran Radovanovic Running Time : 92 minuta Genre :
Movie review score
5/5

Viti 2004. Nenadi 10 vjeçar, është i vetmi nxënës i klasës së tij dhe familja e tij jeton në një “enklavë” serbo-krishtere në mes të një komuniteti të madh shqiptaro-mysliman ku përballen me vështirësi të vazhdueshme: atyre u duhet të lëvizin me automjete të blinduara nën mbrojtjen e komunitetit ndërkombëtar”, të rrinë pa energji elektrike, u vjedhin bagëtitë dhe të vetmit fëmijë në zonë janë ‘armiq’, por dëshira për të luajtur së bashku i mban afër.

Cilesia: HD
Vleresimi ne IMDb 8.0/10
Trailerin mund ta shikoni duke klikuar mbi foto.

Shiko Filmin:

VidTo
Vid.ag
Videomega
Netu

Shkarko Filmin:

Uptobox
Upfile

Leave a Reply