Filma me titra shqip

Lincoln (2012)

Year : 2012 Director : Steven Spielberg Running Time : 150 Genre : , ,
Movie review score
5/5

Steven Spielberg paraqet një biopic të presidentit të 16′të të SHBA’së, Abraham Lincoln, dhe pikërisht pozicionin e tij udhëheqës gjatë kohës së luftës civile në Amerikë në vitet (1861-1865). Vetë Spielberg tha se është e pamundur të transmetohet në ekranin e madh i gjithë libri iDoris Kearns Goodwin, në të cilën bazohet edhe filmi, dhe se do të përqëndrohet në vitet e fundit të jetës së presidentit, në heqjen e skllavërisë dhe në fitoren e veriorëve. Pjesëmarrja e Daniel Day-Lewis në rrolin e Lincoln, e bën filmin akoma më tërheqës…

Lincoln (2012)
As the Civil War continues to rage, America’s president struggles with continuing carnage on the battlefield and as he fights with many inside his own cabinet on the decision to emancipate the slaves.

SHIKO FILMIN
PUTLOCKER
SOCKSHARE
NOVAMOV
VIDBULL
VIDEOVEED

SHKARKO FILMIN
UPLOADED
DEPOSITFILES
MOVREEL

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply