Filma me titra shqip

The Campaign 2012

Year : 2012 Director : Jay Roach Running Time : 85 Genre :
Movie review score
5/5

“The Campaign’ (Fushata elektorale) ka ne qender te historise dy rivale te cilet luftojne per nje post electoral ne Kalifornine e Veriut. Kur kongresmeni I njohur Cam Brady (Ferrell) ben nje gafe te madhe ne public perpara zgjedhjeve te ardhshme elektorale, nje grup drejtoresh ekzekutive te fuqishem komplotojne kundra tij duke synuar te vendosin nje kandidat tjeter ne vend te tij per te fituar influence ne Karolinen e Veriut. Kandidati rival por naiv Marty Huggins (Galifianakis), drejtor I Qendres se Turizmit, ne fillim dukej se nuk kishte shance per ta fituar postin, por me pas me ndihmen e mbeshtetesve te tij, me nje menaxher te pameshirshem te fushates dhe me lidhjet politike te familjes se tij ai shnderrohet ne nje konkurrent te denje dhe per tu pasur frike.

The Campaign (2012)
In order to gain influence over their North Carolina district, two CEOs seize an opportunity to oust long-term congressman Cam Brady by putting up a rival candidate. Their man: naive Marty Huggins, director of the local Tourism Center.

SHIKO FILMIN

PUTLOCKER
NOSVIDEO

SHKARKO FILMIN

NOSUPLOAD

Leave a Reply