Filma me titra shqip

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Year : 2012 Director : Peter Jackson Running Time : 169 Genre : ,
Movie review score
5/5

Bilbo Bagings (Martin Freeman) eshte nje djalosh i ri Hobit, te cilit i kerkohet te braktise shtepine e tij dhe te jetoje aventuren me te madhe te jetes se tij. Duke kerkuar per dike te besuar, magjistri Gandalf (Ian McKellen) i beson Bilbos qe ti shkoje pas, duke patur gjithashtu dhe 13 xhuxhe trima, te cilet i udheheq luftetari legjendar Thorin (Richard Armitage). Misioni i tyre eshte te rimarrin mbreterine e humbur te Erebor, te cilin dragoi Smaug kishte rrembyer shume vite me pare nga xhuxhat.

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
A younger and more reluctant Hobbit, Bilbo Baggins, sets out on a “unexpected journey” to the Lonely Mountain with a spirited group of Dwarves to reclaim a their stolen mountain home from a dragon named Smaug.

SHIKO FILMIN
NOVAMOV
FILEBOX

SHKARKO FILMIN
DEPOSITFILES

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply