Filma me titra shqip

The Intouchables (2011)

Year : 2011 Director : Olivier Nakache, Eric Toledano Running Time : 112 Genre : , ,
Movie review score
5/5

Skenari eshte i bazuar ne historine e vertete te Filipit, nje aristokrati miliardier, i cili ka mbetur i paralizuar teresisht ne nje aksident me parashute, ai zgjedh si ndihmesin e tij pesrsonal Drisin, nje nga kantiduesit me te pazakonte, nje zezak i ri i sapo ka dale nga burgu nga rrethinat e varfera te Parisit. Dy bote te ndryshme dhe me gjithe mosmarrveshjet e tyre ndajne nje miqesi vertete, komike dhe te forte, duke na falur te qeshura por dhe emocione te verteta, me nje çeshtje e cila qe ne fillim vetem qesharake nuk duket…

The Intouchables (2011)
After he becomes a quadriplegic from a paragliding accident, an aristocrat hires a young man from the projects to be his caretaker.


SHIKO FILMIN

NOWVIDEO
MOVREEL

SHKARKO FILMIN
NOWVIDEO

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply