Filma me titra shqip

The Last Airbender (2010)

Year : 2010 Director : M. Night Shyamalan Running Time : 103 Genre : , ,
Movie review score
5/5

Bota eshte ndare ne kater mbreteri, secila e perfaqesuar nga elemente qe ata shfrytezojne, dhe paqja ka zgjatur gjate mbreterimit te Ujit, Ajrit, Tokes, dhe Zjarrit nen mbikqyrjen e Avatarve, nje lidhje me shpirtin e botes dhe te vetmit te afte ne perdorimit e te kater elementeve. Kur i riu Avatar Aang zhduket, Kombi Zjarrit nis nje sulm per te zhdukur te gjithe anetaret e Air Nomads per te parandaluar nderhyrjen ne planet e tyre te ardhshme per dominimin e botes. 100 vjet kalojne dhe mbreti aktual i zjarrit, Ozai vazhdon te pushtimin dhe burgosjen e te gjitheve ne mbreterite e Tokes dhe Ujit, ndersa Katara dhe Sokka nga nje fis ne jugun e mbreterise se Ujit gjeten nje djale misterioz te bllokuar nen akull jashte fshatit te tyre. Me shpetimin e tij, ai zbulon se eshte Aang, Avatari i fundit i Air Nomads. Betimi per te mbrojtur Avatarin, udhetimi i Katara dhe Sokka me ate drejt Mbreterise se Ujit ne perpjekjen e tij per te zoteruar “Waterbending”-un dhe perfundimisht te permbushe fatin e tij edhe nje here ne rikthimin e paqes ne bote. Por sa me afer qellimit te tyre arrinin, grupi duhet t’i shmangen Princin Zuko, djali i debuar i Mbretit Ozai, Komandantin Zhao, udheheqesin ushtarak te Kombit te Zjarrit, dhe sulmin tiranik e te Zotit te se Keqes Zjarrit.

SHIKO FILMIN
PUTLOCKER
SOCKSHARE
NOSVIDEO
NOWVIDEO

SHKARKO FILMIN
NOSUPLOAD

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply