Filma me titra shqip

V for Vendetta (2005)

Year : 2005 Director : James McTeigue Running Time : 132 Genre : , ,
Movie review score
5/5

Ngjarjet jane vendosur në një peisazh të së ardhmes së Britanisë së madhe e cila dominohet nga një regjim totalitar, historia e një vajze të re, Evei, të cilës ja shpëton jetën një burrë i maskuar, i njohur ndryshe si “V”. Çuditërisht karizmatik dhe i ngurtë, po ashtu i aftë edhe në artin e dyluftimit dhe të mashtrimit, V shpërthen një revolucion për të çliruar bashkqytetarët e tij ndaj tiranisë dhe shtypjes. Kur Evei merr vesh të vërtetën mbi të shkuarën e V, zbulon edhe një forcë të re në vetvete dhe bëhet sipas mënyrës së saj një aleate në planin e “V” për të rivendosur lirinë dhe drejtësinë në një shoqëri mizore dhe të korruptuar.

SHIKO FILMIN
SOCKSHARE
GINBIG
NOVAMOV

SHKARKO FILMIN
UPLOADED
BAYFILES
DEPOSITFILES

TRAILER
YOUTUBE

Leave a Reply